ÜYEMİZ İSENİZ
ÜYE DEĞİLSENİZ

Hızlıca üye olabilir ve size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

HEMEN ÜYE OL ! VEYA

Mihrimah

Altınbaş
Toplam 11 ürün var.

Göz Alıcı Mihrimah Ürünleri ve Şık Modeller Altınbaş Farkıyla Sizlerle!

Altınbaş, “İki Işıltı Arasındaki Aşkı”

Mihrimah Koleksiyonu’yla Buluşturuyor

Mücevher sektörünün lider markası Altınbaş, Mimar Sinan’ın, Mihrimah Sultan’a duyduğu aşktan esinlenilerek hazırlanan koleksiyonu mücevher severlerin beğenisine sunuyor.

Zarif tasarımlarıyla mücevher severlerin dikkatini çeken Altınbaş, tarihin sayılı mimarlarından Mimar Sinan’ın, Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'ın kızı Mihrimah Sultan'a olan aşkını Mihrimah Koleksiyonu’nda buluşturuyor.

Mihrimah adı Farsçada “ay” ve “güneş” anlamına gelen “Mihrü Mah’’tan geliyor.  Rivayete göre; Mimar Sinan, Mihrimah Sultan’a duyduğu aşk dolayısıyla Üsküdar Mihrimah Sultan ve Edirnekapı Camisi’ni yaptırdı ve bu iki külliyenin içine bir sır gizletti. Mihrimah Sultan'ın ay ve güneş anlamına gelen ismine ithaf edercesine 21 Mart’ta Edirnekapı Camii’nin tek minaresinin arkasından güneş batarken, Üsküdar’daki caminin minareleri arasından ay doğmaktadır.  

Gece ve gündüzün eşit olduğu 21 Mart’ta ayın ve güneşin aynı anda külliyelerin cephesinde görülmesi, tasarımlarına dünya trendleri ve Türk motifleri ile harmanlayarak yön veren Altınbaş’ın Mihrimah Koleksiyonu’na da ilham oldu.

Devamını Oku