ÜCRETSİZ TESLİM VE İADE

ÜYEMİZ İSENİZ
ÜYE DEĞİLSENİZ

Hızlıca üye olabilir ve size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

HEMEN ÜYE OL ! VEYA
SIRALAMA
9 ürün
22 Ayar 0.50 Gram Altın

İNTERNET ÖZEL

22 Ayar 0.50 Gram Altın
257 TL
24 Ayar 0.50 Gram Altın

İNTERNET ÖZEL

24 Ayar 0.50 Gram Altın
269 TL
22 Ayar 1 Gram Altın

İNTERNET ÖZEL

22 Ayar 1 Gram Altın
491 TL
24 Ayar 1 Gram Altın

İNTERNET ÖZEL

24 Ayar 1 Gram Altın
510 TL
24 Ayar 2.5 Gram Altın

İNTERNET ÖZEL

24 Ayar 2.5 Gram Altın
1.244 TL
24 Ayar 10 Gram Altın

İNTERNET ÖZEL

24 Ayar 10 Gram Altın
4.904 TL
24 Ayar 20 Gram Altın

İNTERNET ÖZEL

24 Ayar 20 Gram Altın
9.795 TL
24 Ayar 50 Gram Altın

İNTERNET ÖZEL

24 Ayar 50 Gram Altın
24.405 TL
24 Ayar 100 Gram Altın

İNTERNET ÖZEL

24 Ayar 100 Gram Altın
48.763 TL
Eritilmiş altının dikdörtgen kalıplara dökülerek soğutulmasıyla elde edilen külçe altın, ekonominin gereksinimlerine uygun olabilecek şekilde gramlık ağırlıklarda da Altınbaş’ta sizlere sunuluyor. Kullanımı giderek yaygınlaşan yatırım araçları arasındaki gram altınların yatırım amaçlı kullanılmasındaki en temel sebep alım ve satım fiyatları açısından değer kaybı yaşamaz.
 
Gram altınlarda yer alan altının saflığı karat olarak ifade edilmektedir. Ülkemizde ayar şeklindeki kullanımı yaygın olsa da karat ifadesiyle altının ne kadar saf olduğunu anlayabilirsiniz. Altının saf hali 24 ayar ve 1000 miligram olarak ortaya çıkmaktadır. 22 ayarda ise gram başına 916 miligramdır.
 
Altınbaş’ta yer alan gram altınlar farklı ayar özellikleriyle sizlere sunulmaktadır. Gram altın fiyatları konusunda da farklı seçenekleri sizlere sunan Altınbaş’ı tercih ederek yatırımlarınızın değerlenmesini sağlayabilirsiniz. Güvenilir bir şekilde paketlenerek adresinize kadar ulaşan gram altınlar sertifikalı altınlardır ve Türkiye’nin her yerinde kabul görmektedir. İstediğiniz zaman satın aldığınız gram altınlarınızı kuyumcu veya benzeri işletmelerde bozdurarak nakit paraya da çevirebilirsiniz.
 
Hediye olarak da yaygın bir şekilde tercih edilen gram altınları özel günlerde sevdiklerinize hediye edebileceğiniz en değerli hediyeler arasında yer almaktadır. Düğün, özel davetler ve sünnet töreni gibi özel günlerin vazgeçilmezlerinden olan gram altınlar yatırım aracı olarak değerlendirilebileceği gibi aynı zamanda hediye olarak da kullanılabilmektedir.
 
1. Gram Altın Nedir?
Gram altın, 1 gram ağırlığındaki altın anlamına gelen değer miktarıdır. Ağırlığı standart olarak sunulan gram altın, altının işlenmemiş halidir. Gram altının bu şekilde üretilmesinin nedeni çeşitlendirilerek kullanımının kolaylaştırılmasıdır. Çoğunlukla 22 ayar (916) ve 24 ayar(995) olarak satışa sunulan gram altının; 1 gr, 2.5 gr, 5 gr, 10 gr, 20 gr, 50 gr, ve 100 gr olarak üretilen çeşitleri de bulunmaktadır.
 
2. Gram Altın Nasıl Alınır?
Gram altım alışverişlerinizi güvenilir altın alışverişinin adresi Altinbas.com başta olmak üzere bankaların online işlem menüleri ve döviz büroları üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Gram altın alırken kesinlikle sertifikası olup olmadığına dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Altın fiyatları her gün değiştiği için gram altın almadan önce altının güncel kurunu kontrol etmekte de fayda vardır.
 
3. Gram Altın Kullanım Alanları Nelerdir?
Gram altını ister yatırım ister hediye amaçlı kullanabilirsiniz. Yatırım amaçlı alımlarda fiziksel ya da bankacılık işlemleri üzerinden sanal olarak satın alarak yatırımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde, hediye amaçlı da kullanılan altını doğum günlerinde, düğünlerde, iş ya da yeni bebek tebriklerinde kullanabilirsiniz.
 
4. Gram Altın Hediye Edilir Mi?
Gram altın, hem güvenilir bir yatırım aracı olması, hem de istendiği zaman nakde çevrilebilmesi özelliğiyle hediye olarak alınabilir. Aldığınız gram altını sevdiklerinize ya da arkadaşlarınıza hediye ederek kullanışlı ve güvenilir bir hediye seçimi yapmış olursunuz. Dilerseniz Altinbas.com üzerinden gram altın alışverişinizi gerçekleştirip, sevdiklerinize hediye edebilirsiniz.
 
5. Düğünde Gram Altın Takılır Mı?
Gram altın, düğünlerde hediye olarak takılabilen bir yatırım aracıdır. Daha uygun bütçe ile düğün hediyenizi vermek isterseniz gram altın doğru bir tercih olacaktır. Yeni nesil düğünlerde altın ve para gibi hediyeler keseye atıldığı için özel kutusundaki gram altını gittiğiniz düğünde ister keseye atarak ister evlenen yakınınıza armağan ederek karşınızdakini mutlu edebilir ve mütevazı bir hediye vermiş olursunuz.