ÜCRETSİZ TESLİM VE İADE

ÜYEMİZ İSENİZ
ÜYE DEĞİLSENİZ

Hızlıca üye olabilir ve size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

HEMEN ÜYE OL ! VEYA
Facebook SignIn
Google SignIn
Filtreler
Toplam 70 ürün var.

YENİ

KAMPANYALI ÜRÜN

0.30 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

13.890 TL

0.10 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

9.250 TL

0.24 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

14.724 TL

KAMPANYALI ÜRÜN

0.40 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

29.990 TL

0.15 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

10.062 TL

0.32 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

23.786 TL

0.23 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

17.424 TL

0.30 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

31.148 TL

0.04 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

5.899 TL

0.19 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

13.686 TL

0.22 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

20.482 TL

0.30 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

19.821 TL

0.11 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

9.250 TL

0.52 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

48.232 TL

0.15 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

12.459 TL

0.31 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

23.408 TL

0.08 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

12.365 TL

Sepette %25 İndirim

9.274 TL

0.32 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

21.048 TL

0.15 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

10.156 TL

0.10 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

8.306 TL

0.19 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

12.459 TL

İNTERNETE ÖZEL

0.14 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

12.719 TL

Sepette %15 İndirim

10.811 TL

YENİ

0.20 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

26.900 TL

Sepette %25 İndirim

20.175 TL

0.30 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

20.350 TL

YENİ

0.05 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

9.533 TL

0.30 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

24.730 TL

İNTERNETE ÖZEL

0.20 Karat Prenses Kesim Pırlanta Tektaş Yüzük

18.830 TL

Sepette %15 İndirim

16.006 TL

İNTERNETE ÖZEL

0.15 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

10.571 TL

Sepette %15 İndirim

8.985 TL

YENİ

İNTERNETE ÖZEL

0.15 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

11.408 TL

Sepette %15 İndirim

9.697 TL

0.18 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

18.179 TL

0.20 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

25.107 TL

Sepette %25 İndirim

18.830 TL

0.09 Karat Pırlanta Tektaş Yüzük

ÖZEL FİYAT

9.074 TL

Göz Alıcı Pırlanta Tektaş Yüzükler ve Şık Modeller Altınbaş Farkıyla Sizlerle!

pırlanta tektaş yüzüklerAşkın en romantik anını yaşatan evlilik tekliflerinin baş aktörü olan tektaş pırlanta yüzükler, dünyada da ender bulunan ve en dayanıklı taşlardan biri olan elmasların özenle işlenerek eşsiz bir pırlantaya dönüşümü ile Altınbaş’ta yeniden anlam kazanıyor. Doğada eşsiz duruşu ile simgelenen tektaş yüzükler özellikle evlilik teklifi, yıldönümü ya da sevgililer günü gibi özel günlerde ve en özel anlarda en nadide ve en ince hediyelerden biri olma özelliğini günümüzde de devam ettiriyor. Evlilik tekliflerinde sıklıkla tercih edilen pırlanta tektaş yüzükler aşkı ve sadakati temsil ediyor.
 
Naif duruşu ve şıklığı ile göz kamaştıran pırlanta yüzük modelleri Altınbaş’ın ince işçiliği ile bir araya gelerek ruhunuzu yansıtan modelleri bir araya getirdi. Altınbaş pırlanta yüzükler her zevke ve her tarza uygun damla, kalp, yuvarlak taş modelleri ve farklı montür seçenekleriyle aşkın zarif ve ince ruhlu halini ortaya koyuyor. Hayranlık uyandıran bu birbirinden eşsiz yüzükler ile ister kendinizi isterseniz de sevdiklerinizi şımartın.
 
Pırlanta tektaş yüzükler ile doğru stiller yaratabilmek için bazı özel detaylara da dikkat etmeniz gerekebilir. Şıklığınızı tamamlayabileceğiniz pırlanta tektaş yüzükleri kombinlerken kullanmayı düşündüğünüz diğer kıyafetlerinizi ve aksesuarlarınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Eğer aşırı iddialı ve gösterişli kıyafetler ve aksesuarlar kullanıyorsanız pırlanta tektaş yüzüklerinizi biraz daha sade şekilde tasarlanmış olanlardan tercih etmelisiniz.
 
Stilinizde dengeyi oluşturabilmek ve dikkatlerin sadece tek bir noktaya çekilmemesi için her zaman bu kurala dikkat etmelisiniz. Bunun dışında tektaş pırlanta yüzükleri dilediğiniz şekilde farklı stilleriniz içerisinde kombinleyebilir ve hayalinizdeki stilleri gerçeğe dönüştürmeye başlayabilirsiniz.
 
Farklı karat ve tasarımlarla sizlerle buluşan Altınbaş’ın tektaş pırlanta yüzükleri, zamanın moda anlayışına uygun şekilde ince işçiliklerle hazırlanarak bir araya getirildi. İster keskin ister oval kesimli tektaş pırlanta yüzük modellerini tercih edin. İhtişamı ve göz alıcı tasarımlarıyla yeni bir trend oluşturmaya yardım edecek olan Altınbaş tektaş yüzükler güçlü kadınların en nadide aksesuarlarından biri olacak. Siz de eşsiz duruşu ile sizi aşkın büyüsüne doğru çeken tektaş yüzüklerden birini tercih edin ve hem sizin hem de sevdiğiniz kişi için unutulmaz bir deneyim yaşama fırsatı kazanın. En nadide ve en özel parça elmasların işlenmesi ile hazırlanan tek taş yüzükler Altınbaş’ta sizleri bekliyor.
 
Altınbaş’ta sizleri bekleyen baget yüzük ve tektaş yüzük modelleri sonsuza kadar sürecek büyük aşkların simgesidir. Bir ömür boyu parmağınızda taşıyabileceğiniz ve aşkınızın ışıltısını dışarı yansıtan tektaş pırlanta yüzük modelleri ile benzersiz bir stil yakalayabilirsiniz. Deniz mavisi safiri, doğa rengi olan yeşili ve zümrüt yaşı ile kırmızı rengi gibi farklı renkleri olan tektaş pırlanta yüzükleri seçerken genel giyim tarzınıza göre hareket etmeniz yeterlidir.
 
Alternatif, spor ve klasik giyim stillerine uyum sağlayabilen diamond tektaş pırlanta yüzükleri günün her anında tüm stilleriniz ile birlikte kombinleyerek kullanabilirsiniz. Sevgililer günü, anneler günü, doğum günü, evlilik yıldönümü gibi özel günlerde sevdiklerinize armağan edebileceğiniz pırlanta tektaş yüzük modellerini seçerken karat özelliklerine ve karat gibi diğer özelliklerine de dikkat etmeniz gerekebilir.
 
Pırlantaların berraklık özellikleri, pırlantanın içerisindeki belirleyici özelliklerin olup olmadığı durumunu niteler. Taşın iç kısmındaki lekelerin derecesiyle doğru orantılı olan berraklık ölçüsü pırlantalar için son derece önemlidir. Kemerde yer alan lekeler pırlantanın değerini daha az etkilerken, lekelerin farklı açılardan görünür halde olması pırlantanın değerini düşürecektir. Eğer gözle görülür leke olmamasını istiyorsanız “VS2” ya da daha yüksek dereceye sahip olan pırlantalar seçmeniz yeterli olacaktır.
 
Pırlanta yüzük fiyatları seçeceğiniz modelin tasarım detaylarına göre değişkenlik gösterebilir. Fakat Altınbaş dünyasında sizi bekleyen tektaş pırlanta yüzükler arasında herkesin bütçesine uyum sağlayabilecek birbirinden özgün tasarımlı tektaş pırlanta yüzük modelleri bulunmaktadır. Bütçenize uygun ve moda trendlerine uyumlu şekilde tasarlanan pırlanta tektaş yüzüklere göz atarak sizler de kendi ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun olan pırlanta tektaş yüzükleri seçebilirsiniz.
 
Hediye ettiğiniz kişinin sizin için ne kadar değerli ve özel olduğunu hissettiren tektaş pırlanta yüzük modelleri sayesinde özel anlarınızın daha özel olmasını sağlayabilirsiniz. Altınbaş pırlanta tektaş yüzükler ile aşkınızın sözünü verirken sizlere ömür boyu eşlik edecek en ışıltılı konuğu ağırlayabilirsiniz. Kadınların gönülden büyük bir tutku ile bağlı oldukları ve asla hayır diyemedikleri en özel mücevherlere sizler de kendiniz ya da sevdikleriniz için sahip olmak isterseniz Altınbaş’ın sizler için bir araya getirdiği bu özel pırlanta tektaş yüzük koleksiyonuna göz atabilirsiniz.

 

1. Tektaş Yüzük Nedir?

Pırlantanın, tasarımın merkezinde olduğu yüzük modelleri tektaş yüzük olarak adlandırılır. Pek çok tasarımda sadece tek bir adet pırlanta kullanılıyor olsa da artık iki, üç ya da daha fazla sayıda pırlantanın kullanıldığı yüzük modelleri de tektaş yüzük olarak tanımlanıyor. Elbette kullanılan pırlanta adedinin artması durumunda yüzük modelinin ışıltısı ve gösterişli duruşu da göz kamaştırıyor. Evlilik teklifinde bulunacak olanlar ya da sevgililer günü hediyesi almak isteyenler ise seçimini genellikle tek bir pırlantanın süslediği yüzüklerden yana yapıyor. Hem gösterişli hem de sade bir görünüme sahip olan tektaş yüzük çeşitleri Altınbaş’tan alınır! Sizlere onlarca farklı model seçeneği sunuyor ve zevklerinize uygun, bütçenizi zorlamayacak bir tektaş yüzük modelini kolayca bulmanızı sağlıyoruz. Aradığınız model Altınbaş’ın tektaş yüzük koleksiyonunda yoksa henüz tasarlanmamış ve üretilmemiş demektir.

2. Tektaş Yüzük Fiyatları Nelerdir?

Tektaş yüzük fiyatlarında belirleyici olan en temel unsur, tasarımda kullanılan pırlantanın özellikleridir. Pırlantanın kısaca 4C olarak adlandırılan kesim (cut), berraklık (clarity), renk (color) ve karat ağırlığı (carat weight) özellikleri tektaş pırlanta yüzük modelinin fiyatını belirleyen temel unsurdur. Aynı zamanda kullanılan altının ayarı, yüzük tasarımının işçiliği gibi hususlar da fiyatlar üzerinde etkileyici oluyor. Altınbaş olarak sizlere yıl boyunca en uygun fiyatları sunuyor ve bütçe dostu fiyatlara sahip bir koleksiyonu sizlerle buluşturuyoruz. Eşsiz bir duruşa sahip pırlantalı tektaş yüzük satın alırken bütçenizi en verimli şekilde kullanın. Bunun kolay yolu ise Altınbaş tektaş yüzük koleksiyonu içerisinden seçim yapmaktır.

3. Pırlanta Tektaş Yüzük Evlilik Teklifleri Haricinde Hediye Edilir mi?

Pırlanta tektaş genellikle evlilik teklifi esnasında hediye edilir. Ancak her kadının hayalleri arasında yer alan pırlanta tektaşı, birçok özel günde armağan ederek sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Özellikle; sevgililer günü, evlilik yıl dönümü, anneler günü ve doğum gününde sevdiklerinize pırlanta tektaş yüzük hediye ederek unutulmaz ve kalıcı bir sürpriz yapmış olursunuz.

4. Pırlanta Tektaş Yüzük Nasıl Anlaşılır?

Güvenilir olmayan bir yerden pırlanta yüzük aldığınız takdirde çok para vermenize rağmen sahte olma ihtimali ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Gerçek pırlanta tektaş, sertifikası ile birlikte verilir. Bunun yanı sıra; yüzüğün gerçekliğini üzerinde yazılar olan bir kâğıt ile test edebilirsiniz. Gerçek pırlanta ile yazılar bulanık görünür, fakat sahte pırlanta da her şey oldukça nettir.

5. Pırlanta Tektaş Yüzük Nasıl Temizlenir?

Pırlantalar özel bakım gerektiren nadide parçalardır. Özellikle günlük kullanımda parlaklığı azalabilir ve kirlenebilir. Tektaş yüzüğünüzü size en yakın Altınbaş mağazasına götürerek; Altınbaş mağazaları ile profesyonel yardım alabilirsiniz. Temizleme spreyi ve özel silme bezi ile kendiniz temizlik yapabilirsiniz. Evde alternatif yöntemlerle sürekli olarak temizleme işlemi yapmak yüzüğünüzü yıpratabilir. Bu sebeple ihtiyaç duymadıkça yüzüğü evde temizleme yöntemine başvurmamak gerekir. Alsonic Ultrasonic Temizleyici ile de pırlanta tamtur yüzüklerinizin temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

6. Pırlanta Tektaş Yüzük Günlük Kullanıma Uygun mudur?

Pırlanta tektaş modelleri birbirlerinden farklılık gösterir. Bazı yüzük modelleri; gösterişli iken bazıları sade ve zarif detaylara sahiptir. Eğer, tektaş pırlanta yüzük günlük olarak takılmak isteniyorsa abartıdan uzak modeller tercih edilmelidir. Bu sayede satın alınan yüzük her türlü ortamda istenilen kıyafet kombinleri birlikte rahatlıkla takılabilir.

7. Pırlanta Tektaş Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Pırlanta tektaş yüzük evlenmeden önce takılacaksa genellikle sağ elin yüzük parmağına takılarak kullanılır. Evlendikten sonra ise, sol elin yüzük parmağına alyans ile birlikte takılır. Fakat bu durumun kesin ve katı kuralları yoktur. Bazı kadınlar tektaş pırlanta yüzüğünü; işaret ya da orta parmağına da takarak kullanmayı tercih edebilir.

8. Tektaş Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Öncelikle Altınbaş mağazalarından destek alarak yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Yüzük ölçüsü hesaplarken parmağınıza bir ip sarabilir ve ipin cetveldeki karşılığını yüzük ölçü tablosuyla eşleştirebilirsiniz. Bir diğer yöntem de daha önce kullandığınız bir yüzüğün tam ortasından olacak şekilde iç çapını milimetrik olarak ölçmektir. Elde ettiğiniz ölçüyü yine yüzük ölçü tablosuyla karşılaştırarak yüzük ölçünüzü doğru bir biçimde hesaplayabilirsiniz.

9. Tektaş Yüzük Nasıl Parlatılır?

Değerli mücevherler belirli periyotlarla bakım ve temizlik işlemlerinden geçirilmelidir. Pırlanta tektaş yüzüklerinizi parlatmak için öncelikle bir Altınbaş mağazasına götürerek özel bir işlemle parlamasını sağlayabilirsiniz. Kendiniz parlatmak istiyorsanız yumuşak bir havlu ya da yumuşak bir bez yardımıyla silerek parlatabilirsiniz.

10. Tektaş Yüzük İçine Ne Yazılır?

Tektaş yüzüğün içine genellikle çiftler için önemli olan bir tarih yazdırılır. Özellikle; birlikteliğe başlanan gün ve ay sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra çiftlerin baş harfleri, sonsuzluk sembolü ve sevgi sözcükleri de yazdırılabilir. Eğer yüzüğü hediye edeceğiniz kişi ile aranızda sembolik bir sözcük varsa bunu da yüzüğün içine yazdırabilirsiniz.

11. Tektaş Yüzük Nasıl Daraltılır?

Tektaş pırlanta yüzük daralttırılmak isteniyorsa mutlaka güvenilir ve işini iyi yapan birine emanet edilmelidir. Aksi takdirde yüzüğün görselliği bozulabilir. Yüzük daraltılırken iç kısmına oksijen ve ısı verilir. Pırlanta tektaş yüzüğün bu şekilde daralttırılması yüzükte herhangi bir iz oluşmasını da engeller.

12. Pırlanta Tektaş Yüzük Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Pırlanta alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay renk aralığının ne olduğudur. Renkler: D-E-F, G-H, I-J, K ve sonrası şeklindedir. D-E-F, mükemmel beyaz iken; K ve sonrası sarılığı ifade eder. Bunun yanı sıra yüzüğün berraklığına, kaç karat olduğuna ve kesim şekline de dikkat edilmelidir. Pırlanta tektaş yüzük seçimi esnasında marka güvencesini asla atlamamalısınız. Güvenilir olmayan markalardan satın aldığınız pırlanta tektaş yüzükler kısa süre içerisinde kullanılamayacak hale gelebilir. Uzun ömürlü bir kullanım için müşterileri tarafından daima güvenilir geri dönüşler alan ve mücevher tasarımı konusunda tecrübeli olan markaları tercih etmelisiniz. Bu sayede konforlu bir kullanım imkanı da elde etmiş olursunuz.