ÜCRETSİZ TESLİM VE İADE

ÜYEMİZ İSENİZ
ÜYE DEĞİLSENİZ

Hızlıca üye olabilir ve size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

HEMEN ÜYE OL ! VEYA
Filtreler
Bu özelliklerde ürün bulunmamaktadır.

1. Pırlanta Tektaş Yüzük Evlilik Teklifleri Haricinde Hediye Edilir mi?

Pırlanta tektaş genellikle evlilik teklifi esnasında hediye edilir. Ancak her kadının hayalleri arasında yer alan pırlanta tektaşı, birçok özel günde armağan ederek sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Özellikle; sevgililer günü, evlilik yıl dönümü, anneler günü ve doğum gününde sevdiklerinize pırlanta tektaş yüzük hediye ederek unutulmaz ve kalıcı bir sürpriz yapmış olursunuz.

2. Pırlanta Tektaş Yüzük Nasıl Anlaşılır?

Güvenilir olmayan bir yerden pırlanta yüzük aldığınız takdirde çok para vermenize rağmen sahte olma ihtimali ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Gerçek pırlanta tektaş, sertifikası ile birlikte verilir. Bunun yanı sıra; yüzüğün gerçekliğini üzerinde yazılar olan bir kâğıt ile test edebilirsiniz. Gerçek pırlanta ile yazılar bulanık görünür, fakat sahte pırlanta da her şey oldukça nettir.

3. Pırlanta Tektaş Yüzük Nasıl Temizlenir?

Pırlantalar özel bakım gerektiren nadide parçalardır. Özellikle günlük kullanımda parlaklığı azalabilir ve kirlenebilir. Tektaş yüzüğünüzü size en yakın Altınbaş mağazasına götürerek; Altınbaş mağazaları ile profesyonel yardım alabilirsiniz. Temizleme spreyi ve özel silme bezi ile kendiniz temizlik yapabilirsiniz. Evde alternatif yöntemlerle sürekli olarak temizleme işlemi yapmak yüzüğünüzü yıpratabilir. Bu sebeple ihtiyaç duymadıkça yüzüğü evde temizleme yöntemine başvurmamak gerekir. Alsonic Ultrasonic Temizleyici ile de pırlanta tamtur yüzüklerinizin temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

4. Pırlanta Tektaş Yüzük Günlük Kullanıma Uygun mudur?

Pırlanta tektaş modelleri birbirlerinden farklılık gösterir. Bazı yüzük modelleri; gösterişli iken bazıları sade ve zarif detaylara sahiptir. Eğer, tektaş pırlanta yüzük günlük olarak takılmak isteniyorsa abartıdan uzak modeller tercih edilmelidir. Bu sayede satın alınan yüzük her türlü ortamda istenilen kıyafet kombinleri birlikte rahatlıkla takılabilir.

5. Pırlanta Tektaş Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Pırlanta tektaş yüzük evlenmeden önce takılacaksa genellikle sağ elin yüzük parmağına takılarak kullanılır. Evlendikten sonra ise, sol elin yüzük parmağına alyans ile birlikte takılır. Fakat bu durumun kesin ve katı kuralları yoktur. Bazı kadınlar tektaş pırlanta yüzüğünü; işaret ya da orta parmağına da takarak kullanmayı tercih edebilir.

6. Tektaş Yüzük Ölçüsü Nasıl Alınır?

Öncelikle Altınbaş mağazalarından destek alarak yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Yüzük ölçüsü hesaplarken parmağınıza bir ip sarabilir ve ipin cetveldeki karşılığını yüzük ölçü tablosuyla eşleştirebilirsiniz. Bir diğer yöntem de daha önce kullandığınız bir yüzüğün tam ortasından olacak şekilde iç çapını milimetrik olarak ölçmektir. Elde ettiğiniz ölçüyü yine yüzük ölçü tablosuyla karşılaştırarak yüzük ölçünüzü doğru bir biçimde hesaplayabilirsiniz.

7. Tektaş Yüzük Nasıl Parlatılır?

Değerli mücevherler belirli periyotlarla bakım ve temizlik işlemlerinden geçirilmelidir. Pırlanta tektaş yüzüklerinizi parlatmak için öncelikle bir Altınbaş mağazasına götürerek özel bir işlemle parlamasını sağlayabilirsiniz. Kendiniz parlatmak istiyorsanız yumuşak bir havlu ya da yumuşak bir bez yardımıyla silerek parlatabilirsiniz.

8. Tektaş Yüzük İçine Ne Yazılır?

Tektaş yüzüğün içine genellikle çiftler için önemli olan bir tarih yazdırılır. Özellikle; birlikteliğe başlanan gün ve ay sıklıkla tercih edilir. Bunun yanı sıra çiftlerin baş harfleri, sonsuzluk sembolü ve sevgi sözcükleri de yazdırılabilir. Eğer yüzüğü hediye edeceğiniz kişi ile aranızda sembolik bir sözcük varsa bunu da yüzüğün içine yazdırabilirsiniz.

9. Tektaş Yüzük Nasıl Daraltılır?

Tektaş pırlanta yüzük daralttırılmak isteniyorsa mutlaka güvenilir ve işini iyi yapan birine emanet edilmelidir. Aksi takdirde yüzüğün görselliği bozulabilir. Yüzük daraltılırken iç kısmına oksijen ve ısı verilir. Pırlanta tektaş yüzüğün bu şekilde daralttırılması yüzükte herhangi bir iz oluşmasını da engeller.

10. Pırlanta Tektaş Yüzük Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Pırlanta alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detay renk aralığının ne olduğudur. Renkler: D-E-F, G-H, I-J, K ve sonrası şeklindedir. D-E-F, mükemmel beyaz iken; K ve sonrası sarılığı ifade eder. Bunun yanı sıra yüzüğün berraklığına, kaç karat olduğuna ve kesim şekline de dikkat edilmelidir. Pırlanta tektaş yüzük seçimi esnasında marka güvencesini asla atlamamalısınız. Güvenilir olmayan markalardan satın aldığınız pırlanta tektaş yüzükler kısa süre içerisinde kullanılamayacak hale gelebilir. Uzun ömürlü bir kullanım için müşterileri tarafından daima güvenilir geri dönüşler alan ve mücevher tasarımı konusunda tecrübeli olan markaları tercih etmelisiniz. Bu sayede konforlu bir kullanım imkanı da elde etmiş olursunuz.