ÜYEMİZ İSENİZ
ÜYE DEĞİLSENİZ

Hızlıca üye olabilir ve size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

HEMEN ÜYE OL !

Altınbaş’tan Dayanma Gücü ve Bereketin Sembolü Yeni Pırlanta Taşlı “Fatma Ana Eli” Kolyeler10 Kasım 2017

Altınbaş’tan Dayanma Gücü ve Bereketin Sembolü Yeni Pırlanta Taşlı “Fatma Ana Eli” Kolyeler

 

Mücevher sektörünün lider markası Altınbaş, Hz Muhammed’in kızı Hz. Fatma’nın bir hikayesine dayanan, tüm olumsuzluklara karşı dayanma gücü ve bereket getirdiğine inanılan “Fatma Ana Eli” sembolü pırlanta taşlı kolyeleri satışa sundu.

Geleneği yenilikçi bir anlayış ile bugüne yansıtan, birbirinden özel koleksiyonlara imza atan Altınbaş, tasarımcıların göz bebeği olarak bilinen Fatma Ana’nın Eli sembolüne, pırlanta taşlı kolyelerde yeniden hayat verdi.  

Altınbaş’ın, Fatma Ana Eli kolyeleri; Siyah Pırlanta Taşlı Kolye (0.11 cm), Beyaz Pırlanta Taşlı Kolye (0.8 cm),  Mavi Mineli Pırlanta Taşlı Kolye (0.2 cm) ve Beyaz Mineli Pırlanta Taşlı Kolye’den (0.2 cm) oluşuyor.

Fatma Ana Sembolünün Hikayesi

Fatma Ana sembolü; “Fatma'nın Eli” olarak bilinse de Arapça'da beş anlamına gelen “Hamse Eli” diye anılıyor ve bir elin parmak sayısını gösteriyor.

Hikaye; mütevazı yaşamıyla Müslümanlara örnek olan Hz. Muhammed'in "Vücudumun bir parçası, gözümün nuru; kalbim, ruhum ve vicdanım" dediği, soyunu devam ettiren kızı Hz. Fatma’nın, bir gün mutfakta helva kavurmasına dayanıyor. Hz. Fatma, helvayı kavururken, eşi Hz. Ali'yi genç ve güzel bir odalıkla görünce, pişen helvaya elini daldırıyor ancak hiç bir şey olmuyor ve helvayı böyle kavurmayı devam ediyor.

O günden sonra Hz. Fatma’nın elinin kutsallığına, gücüne, yenilmezliğine, her güçlüğün adeta onun eliyle aşılacağına inanılıyor. İnsanlar zor dönemlerinde mücadele ederken, böyle simgelere ihtiyaç duyabiliyorlar.

 “Fatma Ana Eli” sembolü güç, bereket, dayanıklılık gibi insanlığın en manevi ihtiyaçlarına kucak açıyor. Altınbaş’ ın farklı yorumu ile pırlanta taşlı “Fatma Ana Eli” kolyeler tüm Altınbaş mağazaları ve online satış sitesi altinbas.com’ dan ulaşabilirsiniz.

 

 

Basın Bültenleri