ÜCRETSİZ TESLİM VE İADE

ÜYEMİZ İSENİZ
ÜYE DEĞİLSENİZ

Hızlıca üye olabilir ve size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

HEMEN ÜYE OL ! VEYA
Facebook SignIn
Google SignIn

Tarihçe

Altınbaş Kuyumculuk, kurulduğu ilk günden bu yana markalaşma ve mağazalaşma faaliyetleri, sektöre getirdiği yenilikler ve ilkler ile bugün yurtiçinde 110,  yurt dışında 20 konsept mağazası ile sürekli büyümeye devam eden global bir markadır.
 
Altınbaş ailesinin 1950'lerde Gaziantep'te ziynet ve takı toptan alım satım işine girişi ile Altınbaş Kuyumculuk'un temelleri atılmıştır. 1975 yılında da, Altınbaş mücevherat perakende sektörüne hızlı bir giriş yapmış, bugün tüm dünyaya yayılan konsept mağazacılığın temellerini atmıştır.
 
Altınbaş koleksiyonları, kadrosundaki uzman tasarım ekibi tarafından, dünyadaki trendler ve yenilikler izlenerek, Türk motifleri ve tarihten, evrensel çizgilere uzanan bir estetik anlayışın yorumlanmasıyla ortaya çıkıyor. ISO 9001 kalite belgeli üretim, Türkiye'nin en büyük altın fabrikası olan İstanbul Beylikdüzü'nde ki 15 bin metrekare kapalı alana sahip, dünya standartlarında ve son teknoloji ile donatılmış, Altınbaş Fabrikası'nda gerçekleşiyor.
 
Altınbaş, altın takı ve pırlantalı mücevherde, tasarım, ürün, müşteri ve insan kaynağı hizmetlerinin kalitesiyle Türkiye'de yerleşmiş öncü marka kimliğini, mağazacılık sistemiyle dünya markası kimliğiyle bütünleştirme vizyonuyla ilerliyor.
 
Türk mücevher sektörüne yenilikler ve ilklerle öncülük etme misyonunu benimseyen Altınbaş, yaygın konsept mağazaları ile mükemmel ürün ve hizmet kalitesini yakalayarak, tercih edilen bir alışveriş deneyimi yaşatmayı hedefliyor.
 
1985 yılında İstanbul Çuhacı Han'da, 14 ayar altın üzerine toptan satışa geçilmiştir.
 
1994 yılında İstanbul Şeref Han'da Türkiye'nin ilk büyük toptan satış merkezi ile faaliyete geçilmiş ve pazarlama ekipleri kurulmuştur.
 
1996 yılında ulusal medyada yer alan reklamlarıyla, kuyumculuk sektöründe ilk reklam veren firma olmuştur.
 
1997 yılında Altınbaş, Türkiye kuyumculuk sektöründe bayilik sistemini ilk kuran firma olmuştur.
 
1998 yılında Sultanahmet'te ilk Altınbaş Kuyumculuk perakende mağazası açılmıştır.
 
2000 yılında Altınbaş Kuyumculuk zengin ürün çeşidine Altınbaş Pırlanta'yı da eklemiştir.
 
2004 yılında Altınbaş, Beylikdüzü'nde, Türkiye'nin ilk ve aynı zamanda en büyük altın fabrikası kurulmuştur.
 
2008 yılında Turquality marka kapsamına alınmıştır.
 
2008 yılını ödüller ve birinciliklerle geçiren Altınbaş, Uluslararası araştırma firması GfK'nın Türkiye kanadının, bu yıl ilk kez gerçekleştirdiği Best Brands araştırmasının sonuçlarına göre kategori lideri oldu.
 
2008 yılında Sibermetrik Research şirketinin bağımsız sektör araştırmasında, Altınbaş'ın hem altın hem de pırlantada en çok tanınan 1. marka oldu.
 
Nielsen'in Türkiye markalar ligini ortaya koyan 2007 araştırmasında, Altınbaş sektöründe yine kategori birincisi olarak yerini aldı. Araştırma şirketi Nielsen'in 116 ayrı kategoride markaları sorgulayan kapsamlı Markalar Araştırması'na göre, "altın" kategorisinde en fazla belirtilen marka olan Altınbaş, yüzde 18.2'lik bilinirlik oranıyla rakiplerine fark attı.
 
Ekovitrin dergisinin düzenlediği anket sonucunda yılın markası seçildi. Türkiye'nin en başarılı 27 süper markasından biri seçilerek uluslararası kuruluş Superbrands tarafından "Superbrands Türkiye" ödülünü aldı.
 
GFK tarafından gerçekleşen en güncel marka araştırmasında Best Brand olarak lider çıkan Altınbaş, sektöre kazandırdığı ilklerin yanı sıra ürün ve hizmet kalitesiyle  tüketicilerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.
 
2009 yılı itibarı ile Türkiye'den tek marka olarak Uluslararası sektörel kuruluş CIBJO'ya üye olmuştur.
 
TİM 2011 'de  İhracat Şampiyonları  Değerli Maden ve Mücevherat sektöründe İhracat Ödülü.
 
2013 yılı  İhracat Yıldızları Ödül Töreninde, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) tarafından  "altından mamul mücevherci ve kuyumcu eşyası" kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.
 
2014 yılında En Saygın Lüks Marka Ödüllerinde "Mücevher'in Oscar' ı" ilk kez bir Türk Markasına verildi. Londra’da düzenlenen Luxury Lifestyle Awards 2014 ödüllerinde Lüks Mücevher kategorisindeki ödülün sahibi oldu.
 
2016 yılında Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından gerçekleştirilen  “AVM’lerde En Çok Tercih Edilen ve En Beğenilen Markalar” araştırmasında Altınbaş “Aksesuar” kategorisinde 1. seçildi.
 
2019 yılında konsept mağaza tasarımları yenilenerek, Premium mağaza konseptine geçiş yapmıştır.
 
2020 yılında, İngiltere, Almanya ve KKTC ülkelerinde e-ihracat yapılmaya başlandı.
 
Yönetim Kurulu Başkanlığı, İmam Altınbaş tarafından yürütülen şirket sektörün en iyi uzmanlarından oluşan kadrosuyla başarılarını arttırarak çalışmalarına devam etmektedir.