ÜCRETSİZ TESLİM VE İADE

ÜYEMİZ İSENİZ
ÜYE DEĞİLSENİZ

Hızlıca üye olabilir ve size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

HEMEN ÜYE OL ! VEYA

Göz Alıcı Alyans Ürünleri ve Şık Modeller Altınbaş Farkıyla Sizlerle!

Altınbaş güvencesi ile sahip olabileceğiniz alyans modelleri sayesinde sizler de evlilik tekliflerinizi unutulmaz hale getirebilirsiniz. Sizler için özel olarak tasarlanan alyans modellerini hayatınızı birleştirdiğiniz kişi ile aranızdaki uyumu dışarıya yansıtabilmek için tercih edebilirsiniz. Çift olarak veya dilerseniz tek olarak tercih edebileceğiniz alyans modellerinin keskin işlemeleri ve özel taşları sayesinde ışıltılı bir duruş elde ederek stilinizi tamamlayabilirsiniz.
 
Bir ömür boyu parmağınızdan çıkarmak istemeyeceğiniz ve hayatınızın her anında size eşlik edebilecek olan alyans modelleri Altınbaş’ın yenilikçi tasarım dokunuşları ile hayat bularak sizlere sunuluyor. Kadın ve erkekler için ayrı şekilde tasarlanan çift alyans modelleri sayesinde büyülü bir dünyanın kapılarını sonsuza dek aralayabilirsiniz.
 
Her zevke ve yaşa uygun olan alyans modelleri arasında sade dokunuşlar ile hayat bulan ve aynı zamanda iddialı duruşu ile ön plana çıkan alyans modelleri sizleri bekliyor. Nişan ve düğün törenlerinin vazgeçilmez parçası olan alyans modellerine ihtiyaç duyuyorsanız sizler de Altınbaş’ın seçkilerine göz atarak kendiniz ve sevdiğiniz için en uygun olabilecek alyans modeline sahip olabilirsiniz.
 
Kalbinizde uzun yıllardır büyüttüğünüz aşkınızın ışıltısını dışarıya yansıtan alyans modelleri arasında kişiye özel olarak üretilen ve iç kısmında istediğiniz sözcüklerin yer alabileceği alyans modelleri de yer almaktadır.
 
Nişan yüzükleri arasından seçim yaparken ebedi aşkınızı sembol edecek bir yüzük seçeceğinizi asla unutmamalısınız. Evlenen çiftlerin aşklarını mühürledikleri alyans modelleri evliliğe adım atarken en önemli detaylar arasında yer almaktadır. Çiftlerin hayallerini süsleyen nişan yüzükleri arasında her gelinlik modeline uyum sağlayabilecek farklı modeller bulunmaktadır.
 
Gelinlik modelleri ile uyumlu olabilecek nişan yüzükleri seçerken bazı detaylara da dikkat etmeniz gerekebilir. Aşırı gösterişli ve iddialı bir gelinlik modeliyle evlenmeyi düşünüyorsanız, daha sade tasarımlar ile hayata geçirilen alyans modellerini tercih etmeniz sizler için daha doğru olacaktır. Böylelikle gelinlik modeliniz ile eşsiz bir uyum yakalayabilecek alyans modeline sahip olmuş olursunuz.
 
Nişan yüzükleri ile bir bütün oluşturmak ve en özel gününüzün parlayan yıldızı olmak istiyorsanız; sizler de Altınbaş’ı tercih edebilirsiniz. Altınbaş tarafından çiftlere özel olarak tasarlanan alyans modelleri arasında birbirinden özgün alyans modelleri yer almaktadır. Hayatınıza yepyeni bir hikaye getiren Altınbaş, bütün tasarımlarını aşkla işleyerek sizlere tutkunun ve sevginin en özel bağları arasında yer alan alyans modellerini sunuyor.
 
Düğününüzü bir peri masalına dönüştürebilecek olan nişan yüzükleri gerçek aşka olan inancın, estetik ve usta bir işçilik ile harmanlanması ile hayata geçiriliyor. Sizler de aşkınızı Altınbaş’ın nişan yüzükleri ile taçlandırarak; özel anlarınızın bir ömür boyu masalsı bir şekilde hatırlanmasını sağlayabilirsiniz.
 
Altınbaş'ın birbirinden şık altın alyans , beyaz altın alyans , klasik alyans modelleri gibi farklı yüzük modelleri için Altınbaş mağazaları ile tanışabilirsiniz.

1. Altın Nasıl Oluşur?

Altın, aktif olmayan bir maddedir; çünkü bir oluşum süreci yoktur, yer kabuğunun içinde zaten doğal haliyle bulunur. Dünyadaki tektonik levhaların çarpışmaları ile magma yukarı doğru itilir ve soğuyarak altın yönünden zengin metamorfik kayaçlar oluşturur. Buralara maden yatakları ismi verilir. Metamorfik kayaçlar, sıcak su sirkülasyonu yapılan kaynağın kaçmaya çalıştığı doğal fay hatlarına sahiptir. Bu su sayesinde erimiş altınlar kayaların çatlaklarına taşınır ve su soğuyuncaya kadar altının katılaşması gerçekleşir.

2. Karat Nedir?

Altının mücevhercilik alanındaki saflığını ifade etmek için karat (ayar) ifadesi kullanılır. Taşın ağırlığını belirleyen karat, 0.2 gramla eşdeğerdir. Bundan hareketle 24 ayar ( karat) altın %100 saf altını, 22 ayar ise %91,6 saf altını ifade eder. 22 ayar altının %8,4’ü diğer metaller ile tamamlanır.18 ayar altında yer alan saf altının oranı %75'tir. 14 ayar altında ise %58,3 düzeyinde saf altın bulunur. Karat değeri düştükçe sertlik artmaya başlar. Dolayısıyla 14 ayar altın, 24 ayar altına kıyasla daha sert bir yapıya sahiptir.

3. Altın Nasıl Parlatılır?

Altını size en yakın Altınbaş mağazasına götürerek profesyonel olarak yardım alabilirsiniz ya da evde kendi yöntemlerinizle parlatabilirsiniz. Ürünleri yumuşak parlatmak için kullanılan kumaşlar ile silebilirsiniz. Ürünlerinizde parlatma bezi kullanmadan önce, bezin temiz olduğundan emin olunuz. Alsonic Ultrasonic Temizleyici ile de altınlarınızın her daim parlak kalmasını sağlayabilirsiniz. Üründe değerli taşlar varsa, onlara zarar verebileceğinizden ürünü ovalamamalısınız.

4. Gerçek Altın Nasıl Anlaşılır?

İlk olarak altının üzerinde resmi bir işaret aranır. Bu işaret altının yoğunluğunu gösterir. İşareti daha iyi görebilmek için büyüteç kullanabilirsiniz. /'Altında göze çarpan bir renk değişmesi var mı?/' diye bakılır. Altın manyetik alandan etkilenmediği için, mıknatıs kullanarak altının gerçek olup olmadığı anlaşılabilir. Altın, sahte ürünlere göre daha ağırdır ve vurulduğunda çıkan ses toktur. Sahte altından çıkan ses kesin ve incedir. Altın gerçek değerinin çok altında satılmaz çünkü altının değeri her yerde aynıdır.

5. 1 Karat Ne Demektir?

Altının saflığını belirtmek için kullanılan ölçü birimi olan karat, kütlenin 1/ 24'üdür, saf altın bu nedenle 24 ayardır. Elmas için kullanılan karat değeri, 200 mg, bir başka deyişle 1/5 gram ya da 0.2 grama eşittir. Kesimi ve taşların değeri karatın büyüklüğünün değişmesine paralel olarak artar. Bu artış tam anlamıyla aynı oranda olmaz. Örneğin 1 karatlık bir elmasın değeri yarım karat olanın 4 katı olabilir. Taşın rengi, berraklığı ve kesim şekli ürün için önemli bir etkiye sahiptir. Berraklığı az ve kusurlu olan 1 karatlık elmas, daha berrak ve kusursuz bir şekilde parlayan yarım karatlık bir elmas kadar etkileyici olmayabilir.

6. 22 Ayar Nedir? Diğerlerinden Farkı Nedir?

Üründe belirtilen 22 ayar, ürünün %91,6 saf altın içerdiğini ifade eder. 22 ayar altının %8,4'ü diğer metallerle tamamlanmıştır. İçinde bulunan saf altını ifade etmek için altının binde oranına ''milyem'' denir. 22 ayar 916 milyemdir.

7. Altın Yoğunluğunu Nasıl Anlarız?

Bir ürünün yoğunluğu, o maddenin birim hacmindeki kütle miktarıdır. Bundan hareketle, yoğunluk [gram / cm 3 ] = kütle [gram] / hacim [cm 3 ] şeklinde ifade etmek mümkündür. Bugüne kadar, altının kaydedilen yoğunluğu 19.32 gram / cm 3 biçimindedir. Altın, eşit su hacminin yaklaşık 19 katıdır. Altınların yoğunlaştığı günlerde; altının yoğunluğu, kaydırma sürecinde önemli bir rol oynadı. Diğer katı maddelerden ve sudan daha yoğun olan altın, kabın dibine batar. Altın metalik parlaklık, havadaki ve sudaki oksijene maruz kalmasına rağmen çıplak gözle görülebilir.

8. Ons Altın Nedir?

Ons altın, altın ve diğer değerli maddelerin fiyatlarının hesaplanmasında kullanılan bir kütle birimidir. 1 Ons altın 31.10 has altına denk gelmektedir. Ons altın, gram altının Türk Lirası karşılığını hesaplamak için kullanılır. Gram altın fiyatı hesaplandıktan sonra bunun üzerinden çeyrek altın ve yarım altın fiyatı hesaplanır.

9. Gram Altın’ın TL Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Gram altının Türk lirasındaki karşılığı, ons altın fiyatı kullanılarak hesaplanır. [Altın Ons Fiyatı] / [31,1034768] = 1 gram altın fiyatı (dolar cinsinden) Dolar cinsinden elde ettiğimiz 1 gram altın fiyatını, dolar/tl kuru ile çarptığımızda Türk lirası cinsinden 1 gram altının fiyatını hesaplamış oluruz. [Altın Ons Fiyatı] / [31,1034768] x [Dolar/Tl] = 1 gram altın fiyatı (tl/gr) Bu formülle 1 gram 24 ayar altının fiyatına ulaşabiliriz.

10. Altın K Değeri Nedir?

Altın K değeri, altının saflık derecesini belirten ve karat olarak ifade edilen terimdir. Altın saflığının ve inceliğinin veya bir alaşımdaki oranının ölçülmesine karat adı verilir. K değeri altın ve diğer kıymetli taşların ölçümünde kullanılır. K değeri, altın saflığı olan karat içindir. Karat sayısı ne kadar yüksekse altın oranı fazladır ve ve metal içeriği azdır. Çünkü diğer metaller ve alaşımlar bakır, gümüş veya paladyum içerebilir.