ÜCRETSİZ TESLİM VE İADE

ÜYEMİZ İSENİZ
ÜYE DEĞİLSENİZ

Hızlıca üye olabilir ve size özel fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

HEMEN ÜYE OL ! VEYA
Facebook SignIn
Google SignIn
Filtreler
Toplam 3588 ürün var.

İNTERNETE ÖZEL

Altın İkili Alyans

6.558 TL

İNTERNETE ÖZEL

Altın İkili Alyans

8.773 TL

İNTERNETE ÖZEL

Altın İkili Alyans

15.730 TL

Altın Baget Küpe

ÖZEL FİYAT

8.027 TL

Altın Baget Damla Yüzük

ÖZEL FİYAT

4.272 TL

Altın Yüzük

ÖZEL FİYAT

4.892 TL

Altın Sırataş Oval Yüzük

ÖZEL FİYAT

4.644 TL

Altın Baget Yüzük

ÖZEL FİYAT

5.982 TL

İNTERNETE ÖZEL

Altın Yılan Yüzük

5.083 TL

Sepette %15 İndirim

4.321 TL

Altın Baget Yüzük

6.093 TL

Altın Oval Yüzük

7.577 TL

Altın Yüzük

7.887 TL

Altın Oval Yüzük

ÖZEL FİYAT

4.573 TL

İNTERNETE ÖZEL

Altın Love Küpe

3.288 TL

Sepette %15 İndirim

2.795 TL

Altın Yüzük

ÖZEL FİYAT

5.300 TL

Altın Baget Yüzük

6.957 TL

Altın Baget Yüzük

6.957 TL

Altın Baget Yüzük

ÖZEL FİYAT

7.231 TL

YENİ

Altın Baget Yüzük

10.081 TL

Altın Baget Yüzük

ÖZEL FİYAT

10.688 TL

Altın Kaplumbağa Figürlü Yüzük

ÖZEL FİYAT

6.274 TL

Altın Baget Yüzük

ÖZEL FİYAT

6.487 TL

Altın Yüzük

7.865 TL

Altın Sincap Figürlü Yüzük

ÖZEL FİYAT

6.558 TL

Altın Baget Yüzük

ÖZEL FİYAT

5.193 TL

İNTERNETE ÖZEL

Altın İpli Kar Tanesi Bileklik

3.237 TL

Sepette %15 İndirim

2.751 TL

İNTERNETE ÖZEL

Altın Kar Tanesi Kolye

3.884 TL

Sepette %15 İndirim

3.301 TL

İNTERNETE ÖZEL

Altınbaş Life Kar Tanesi Yüzük

4.872 TL

Sepette %15 İndirim

4.141 TL

İNTERNETE ÖZEL

Altınbaş Life Kar Tanesi Kolye

6.443 TL

Sepette %15 İndirim

5.477 TL

Altın Sonsuzluk Kolye

4.852 TL

Altın Kırlangıç Kolye

4.852 TL

Altın Üçlü Set

27.827 TL
Doğadaki en değerli güzellikler arasındaki altın paslanmayan ve aşınmaya uğramayan sert yapısıyla dikkat çeker. Mücevherlerde sıklıkla kullanılan altınlar aynı zamanda saf güzelliği, zarifliği ve aşkınızı da en iyi şekilde temsil eder. Kadınların vazgeçilmez mücevher tercihlerinden olan altın mücevherler gösterişli yapılarıyla ilgi toplar.
 
Sanatkarların ellerinde eşsiz bir özenle şekillendirilen ve belirli işlemlerden geçtikten sonra yeni nesil tasarımlarla sizlere sunulan altın mücevherler görenleri büyüleyen en değerli hediyeler arasında yer alır.
 
Etkileyici duruşuyla doğadaki en değerli detaylar arasında bulunan altın, belirli ölçülerde kesilerek birbirinden farklı yapısıyla mücevher dizaynındaki yerini alır.

Altın Çeşitleri Nelerdir?

Altın çeşitleri arasında beyaz renkli altınlar yer alır. 18 ayar beyaz altın %75, 14 ayar beyaz altın ise %58 saf altından meydana gelir. Ürünlerin yalın halleri sarı tonlarındadır. Takıların tamamen beyaz olması için rodyum adlı maddeyle işlenmesi gerekir.
 
Kırmızı altın elde etmek için sarı altında yer alandan daha fazla bakır materyal kullanılır. Bu sayede hafif kırmızı bir renk ortaya çıkar. Nadir olsa da bazen kırmızı renkli altınlara denk gelebilirsiniz.

Altın Ayarı Nedir?

Altın ayarı saflığı temsil eder. Saflık oranı altının ayarıyla belirtilir. %100 saf olan altın 24 ayardır. 22 ayar altın %91, 18 ayar altın %75, 14 ayar altın ise %58 oranında saf altından oluşur. 24 ayar altın yumuşak bir yapıya sahiptir. 24 ayar altındaki altın miktarı yüksek olduğu için yumuşaklık yüksektir.

Altın Bilezik Modelleri

Farklı stillerinize uyum sağlayabilecek altın bilezik modellerini ister gündelik hayatınızda ister özel gün ve gecelerinizde kullanabilirsiniz. 22 ayar bilezik modelleri şık tasarımlarıyla dikkat çeker. Kıyafetlerinizle birlikte kullanarak eşsiz kombinler oluşturabileceğiniz altın bilezikleri günün her anı tercih ederek göz alıcı stiller yaratabilirsiniz.
 
Modaya uyumlu olabilecek şekilde dizayn edilen altın bilezikler arasında her yaştan kadının tarzına uyum sağlayabilecek seçenekler vardır. Sevdiklerinize de armağan edebileceğiniz altın bilezikleri hediye olarak değerlendirebilir ve en mutlu anlarınızı taçlandırmaya başlayabilirsiniz.

Altın Bileklik Modelleri

Yenilikçi formları, zarifliği ve özgün dizaynıyla dikkatleri üzerine çeken Altınbaş bileklik modelleri kullanıcılara unutulmayacak bir deneyimin kapılarını aralar. Günlük kullanım için uygun olan altın bileklikler aynı zamanda özel günlere de uyum sağlar. Her yaştan kadının tarzıyla uyumlu olabilecek seçeneklerin yer aldığı Altınbaş koleksiyonlarında beyaz altın ve klasik sarı altından tasarlanan bileklikler bulabilirsiniz.
 
Sevdikleriniz için en romantik hediyelerden olan altın bileklik modelleri sayesinde en özel anlarınızı unutulmaz hale getirebilirsiniz. Kadınlar için büyük bir tutku haline gelen altın bilekliklere Altınbaş güvencesiyle sahip olabilmenin mutluluğunu yaşayabilirsiniz. Her biri modaya uyumlu olabilecek şekilde dizayn edilen altın bilekliklerle girdiğiniz her ortamda altının ışıltılı halini dışarıya yansıtabilirsiniz.

1. Altın Nasıl Oluşur?

Altın, aktif olmayan bir maddedir; çünkü bir oluşum süreci yoktur, yer kabuğunun içinde zaten doğal haliyle bulunur. Dünyadaki tektonik levhaların çarpışmaları ile magma yukarı doğru itilir ve soğuyarak altın yönünden zengin metamorfik kayaçlar oluşturur. Buralara maden yatakları ismi verilir. Metamorfik kayaçlar, sıcak su sirkülasyonu yapılan kaynağın kaçmaya çalıştığı doğal fay hatlarına sahiptir. Bu su sayesinde erimiş altınlar kayaların çatlaklarına taşınır ve su soğuyuncaya kadar altının katılaşması gerçekleşir.

2. Altın Nasıl Parlatılır?

Altını size en yakın Altınbaş mağazasına götürerek profesyonel olarak yardım alabilirsiniz ya da evde kendi yöntemlerinizle parlatabilirsiniz. Ürünleri yumuşak parlatmak için kullanılan kumaşlar ile silebilirsiniz. Ürünlerinizde parlatma bezi kullanmadan önce, bezin temiz olduğundan emin olunuz. Alsonic Ultrasonic Temizleyici ile de altınlarınızın her daim parlak kalmasını sağlayabilirsiniz. Üründe değerli taşlar varsa, onlara zarar verebileceğinizden ürünü ovalamamalısınız.

3. Gerçek Altın Nasıl Anlaşılır?

İlk olarak altının üzerinde resmi bir işaret aranır. Bu işaret altının yoğunluğunu gösterir. İşareti daha iyi görebilmek için büyüteç kullanabilirsiniz. /'Altında göze çarpan bir renk değişmesi var mı?/' diye bakılır. Altın manyetik alandan etkilenmediği için, mıknatıs kullanarak altının gerçek olup olmadığı anlaşılabilir. Altın, sahte ürünlere göre daha ağırdır ve vurulduğunda çıkan ses toktur. Sahte altından çıkan ses kesin ve incedir. Altın gerçek değerinin çok altında satılmaz çünkü altının değeri her yerde aynıdır.

4. 22 Ayar Nedir? Diğerlerinden Farkı Nedir?

Üründe belirtilen 22 ayar, ürünün %91,6 saf altın içerdiğini ifade eder. 22 ayar altının %8,4'ü diğer metallerle tamamlanmıştır. İçinde bulunan saf altını ifade etmek için altının binde oranına ''milyem'' denir. 22 ayar 916 milyemdir.

5. Altın Yoğunluğunu Nasıl Anlarız?

Bir ürünün yoğunluğu, o maddenin birim hacmindeki kütle miktarıdır. Bundan hareketle, yoğunluk [gram / cm 3 ] = kütle [gram] / hacim [cm 3 ] şeklinde ifade etmek mümkündür. Bugüne kadar, altının kaydedilen yoğunluğu 19.32 gram / cm 3 biçimindedir. Altın, eşit su hacminin yaklaşık 19 katıdır. Altınların yoğunlaştığı günlerde; altının yoğunluğu, kaydırma sürecinde önemli bir rol oynadı. Diğer katı maddelerden ve sudan daha yoğun olan altın, kabın dibine batar. Altın metalik parlaklık, havadaki ve sudaki oksijene maruz kalmasına rağmen çıplak gözle görülebilir.

6. Ons Altın Nedir?

Ons altın, altın ve diğer değerli maddelerin fiyatlarının hesaplanmasında kullanılan bir kütle birimidir. 1 Ons altın 31.10 has altına denk gelmektedir. Ons altın, gram altının Türk Lirası karşılığını hesaplamak için kullanılır. Gram altın fiyatı hesaplandıktan sonra bunun üzerinden çeyrek altın ve yarım altın fiyatı hesaplanır.

7. Gram Altın'ın TL Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Gram altının Türk lirasındaki karşılığı, ons altın fiyatı kullanılarak hesaplanır. [Altın Ons Fiyatı] / [31,1034768] = 1 gram altın fiyatı (dolar cinsinden) Dolar cinsinden elde ettiğimiz 1 gram altın fiyatını, dolar/tl kuru ile çarptığımızda Türk lirası cinsinden 1 gram altının fiyatını hesaplamış oluruz. [Altın Ons Fiyatı] / [31,1034768] x [Dolar/Tl] = 1 gram altın fiyatı (tl/gr) Bu formülle 1 gram 24 ayar altının fiyatına ulaşabiliriz.

8. Altın K Değeri Nedir?

Altın K değeri, altının saflık derecesini belirten ve karat olarak ifade edilen terimdir. Altın saflığının ve inceliğinin veya bir alaşımdaki oranının ölçülmesine karat adı verilir. K değeri altın ve diğer kıymetli taşların ölçümünde kullanılır. K değeri, altın saflığı olan karat içindir. Karat sayısı ne kadar yüksekse altın oranı fazladır ve ve metal içeriği azdır. Çünkü diğer metaller ve alaşımlar bakır, gümüş veya paladyum içerebilir.